Otwartych zamówień:
0
Towarów w Koszyku:
0
Kwota zamówień:
0 zł
Branża: Grupa: Kategoria:

Olej z wiesiołka 100ml Oleofarm

Olej z wiesiołka 100ml Oleofarm
Towar obecnie niedostępny.
Sprawdź inne propozycje!
Producent:

OLEOFARM

Kod kreskowy: 5907078675077
Tę ofertę oglądano: 361 razy
Opis: Skład: zimnotłoczony olej z nasion wiesiołka. Aktywnym składnikiem oleju z wiesiołka jest kwas gamma linolenowy (Gamma Linolenic Acid - GLA), który należy do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niedobór tej substancji powoduje większą podatność na alergie oraz nadmierne rogowacenie i złuszczanie naskórka. GLA jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale nie może być przezeń wytwarzany, zatem trzeba dbać, by składnik ten obecny był w diecie.

Olej z wiesiołka polecany jest przy zespole napięcia przedmiesiączkowego (Premenstrual syndrome, PMS). Ponadto, łagodzi objawy depresji i drażliwości, bóle głowy, stosowany jest także przy wzdęciach.

Wiesiołek pomaga osobom mającym kłopoty ze skórą, powstrzymuje rozwój egzemy. Uważa się, że zwalcza stany zapalne, aktywizuje system odpornościowy i zapobiega uwalnianiu szkodliwych enzymów, które powodują ból i stany zapalne. Łagodzi również cierpienie wywoływane przez artretyzm.

Olej z wiesiołka szeroko stosowany jest w kosmetyce, specyfik szczególnie rekomendowany jest osobom z suchą skórą.

Preparat zażywać należy w różnych dawkach, w zależności od dolegliwości, której chcemy się pozbyć. Aby złagodzić objawy PMS, należy przyjmować trzy gramy specyfiku dziennie. Aby zniwelować symptomy egzemy, należy zażywać 4 do 8 gramów wiesiołka dziennie.

Wiesiołek nie powoduje efektów ubocznych, ale zbyt duże dawki mogą prowadzić do pojawienia się bólów głowy i problemów żołądkowo-jelitowych.

Osoby chore na epilepsję, bądź schizofrenię nie powinny zażywać preparatów z wiesiołka, specyfiki te mogą bowiem reagować z lekami przepisywanymi na wspomniane choroby.


Media społecznościowe:
Google +1

Dodaj nas do