Otwartych zamówień:
0
Towarów w Koszyku:
0
Kwota zamówień:
0 zł

TAURINE 120 kapsułek Olimp

TAURINE 120 kapsułek Olimp
21.50 zł
Cena brutto za sztukę.
Dostępność: Tak
Towar: Nowy
szt
Lokalizacja Sklepu: Poznań
Oferta Sklepu: WITMAX
Producent:

OLIMP

Tę ofertę oglądano: 3615 razy
Opis:


Tauryna jest aminokwasem warunkowo-niezbędnym, powstającym z metioniny i cysteiny. Występuje w organizmie jako wolny aminokwas lub składnik prostych peptydów - w płytkach krwi i żółci, gdzie z kwasami żółciowymi tworzy kwasy taurocholowe.


Aminokwas ten nie stanowi elementu budulcowego białek ustrojowych, jest jednak niezbędny w procesach ich przemiany. Organizm ludzki wytwarza niewielkie ilości tauryny, przy czym jej ilość jest niewystarczająca szczególnie dla organizmów młodych i rosnących oraz wykonujących wysiłek fizyczny.

 

Tauryna, podobnie jak glutamina magazynuje azot w organizmie. Wpływa buforująco na pH krwi, zmniejsza intensywność rozpadu białek - wykazuje działanie antykataboliczne, znacznie wpływając na poprawę umięśnienia. Podczas wysiłku fizycznego w organizmie wytwarzana i uwalniana jest w nadmiernych ilościach serotonina - hormon powodujący reakcje kataboliczne mięśni. Tauryna ogranicza wytwarzanie tego hormonu. Zmniejszona ilość wytworzonej serotoniny powoduje, że organizm nie odczuwa zmęczenia i może wykonywać wysiłek fizyczny znacznie dłużej, przy zachodzących w ograniczonej ilości procesach katabolicznych mięśni. W warunkach obciążenia organizmu wysiłkiem fizycznym, tauryna utrzymuje długo wysokie stężenie jonów wapnia w komórkach nerwowych i mięśniowych, wykazuje podobny do insuliny wpływ na metabolizm węglowodanów - zmniejsza stężenie cukru we krwi.


Ponadto – w badaniach naukowych uzyskano dowody na możliwość korzystnego działania tauryny jako czynnika:

  • wspomagającego syntezę białka i hamującego katabolizm
  • ułatwiającego redukcję tkanki tłuszczowej
  • wspomagającego prawidłowe czynności wątroby, narządu wzroku oraz układu nerwowego i układu krążenia
  • ułatwiającego domięśniowy transport kreatyny.


Każda kapsułka OLIMP TAURINE MEGA CAPS zawiera 1500 mg najwyższej jakości tauryny.


Skład w 1 kaps.:


Tauryna, celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca, żelatyna -otoczka kapsułki.

  • Tauryna: 1500mg


Dawkowanie:


Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie w zależności od intensywności wysiłku lub inaczej , po konsultacji z dietetykiem lub lekarzem. 
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.Media społecznościowe:
Google +1

Dodaj nas do